Galeria

Dwory Małopolski historia i współczesność - Marzanna Raińska

JUŻ W SPRZEDAŻY

Marzanna Raińska

"Dwory Małopolski historia i współczesność"

do nabycia w sklepie internetowym GRAF_ika     www.sklep.graf-ika.pl

To kolejna publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularno-naukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (książka zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów. W porównaniu z ?Dworami Małopolski w fotografii archiwalnej?, obecna publikacja dotyczy głównie stanu obecnego, co sprawia, że obie pozycje wzajemnie się uzupełniają, ukazując bogaty obraz architektury dworskiej zarówno w przeszłości, jak i w chwili obecnej.

Publikacja została podzielona na trzy tomy, obejmujące zasięgi terytorialne:

tom I - podmiejskie dwory Krakowa i powiat krakowski oraz powiaty miechowski, olkuski i proszowicki

tom I - podmiejskie dwory Krakowa i powiat krakowski oraz powiaty miechowski, olkuski i proszowicki

tom II - zachodnią część Małopolski (tereny powiatów: chrzanowskiego i oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego oraz myślenickiego i wielickiego)

tom III - wschodnią część Małopolski (powiaty: limanowski i nowosądecki, gorlicki, bocheński i brzeski, oraz tarnowski i dąbrowski).

Podział ten dokonany został w sposób czysto umowny, wynikający z bogactwa materiału (książka zawiera ponad 300 obiektów, a każdy tom obejmuje 380-400 stron).

Całość wydawnictwa uzupełniają krótkie wstępy o historii poszczególnych ?regionów?, ich mapy pozwalające zlokalizować poszczególne obiekty, indeksy osób i miejscowości, bibliografia. Każdy obiekt posiada również krótki opis w języku angielskim.

 

Wydawcą publikacji "Dwory Małopolski - Historia i współczesność" jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

 

 

Spis dworów:

Andrychów (II, 110)

Balice (I, 88)

Baranówka (I, 104)

Barczków (III, 268)

Bieńkowice (III, 264)

Biesna (III, 135)

Bilczyce (II, 328)

Biórków Wielki (I, 366)

Biskupice (II, 342)

Biskupice Melsztyńskie (III, 242)

Bistuszowa (III, 350)

Błogocice (I, 359)

Bobowa (III, 142)

Bobrek (II, 48)

Bochnia (III, 186)

Bochnia - Dołuszyce (III, 188)

Bojańczyce (II, 282)

Bolechowice (I, 177)

Boleń (I, 161)

Bolesław (I, 322)

Bolesław (III, 374)

Borusowa (III, 382)

Breń (III, 368)

Brody (II, 130)

Brzesko - Okocim (III, 228)

Brzesko - Słotwina (III, 236)

Brzezna (III, 98)

Brzeźnica (II, 100)

Bukowiec (III, 378)

Bulowice (II, 70)

Burzyn (III, 354)

Bystra (III, 134)

Chełmiec (III, 90)

Chorowice (I, 242)

Cianowice (I, 154)

Cichawa (II, 320)

Czaple Małe (I, 308)

Czaple Wielkie (I, 311)

Czasław (II, 263)

Czechy (I, 126)

Czulice (I, 99)

Dąbie (II, 280)

Dąbrowa (III, 66)

Dąbrowica (III, 223)

Dołęga (III, 250)

Droginia (II, 244)

Dziemięrzyce (I, 300)

Facimiech (I, 230)

Falsztyn (II, 174)

Fałkowice (II, 296)

Frydman (II, 170)

Frydrychowice (II, 92)

Garlica Murowana (I, 166)

Gdów (II, 292)

Gierałtowice (II, 86)

Gierałtowiczki (II, 87)

Glanów (I, 312)

Głęboka (III, 177)

Głębowice (II, 64)

Głogoczów (II, 248)

Gołyszyn (I, 142)

Gorzeń Górny (II, 118)

Gorzyce (III, 367)

Goszcza (I, 130)

Goszyce (I, 112)

Górka (III, 258)

Graboszyce (II, 68)

Grajów (II, 304)

Grodkowice (II, 322)

Grojec (II, 56)

Gromnik (III, 290)

Grudna Kępska (III, 176)

Grybów (III, 114)

Grywałd (II, 198)

Harklowa (II, 194)

Harmęże (II, 42)

Hucisko (II, 298)

Igołomia (I, 94)

Inwałd (II, 112)

Izdebnik (II, 134)

Jakubowice (I, 334)

Janowice (III, 308)

Janowiczki (I, 298)

Jastrzębia (II, 138)

Jaszczurowa (II, 152)

Jawczyce (II, 334)

Jeżów (III, 136)

Jordanów (II, 158)

Jurczyce (I, 232)

Kacice (I, 138)

Kalina Wielka (I, 283)

Kamienica (III, 32)

Karniowice (I, 180)

Karniów (I, 100)

Karwodrza (III, 342)

Kąśna Dolna (III, 384)

Kąty (III, 238)

Klecza Dolna (II, 121)

Klecza Górna (II,120)

Klęczany (III, 92)

Klimontów (I, 352)

Kobylec (III, 194)

Kochanów (I, 202)

Kokotów (II, 349)

Komorniki (II, 276)

Konary (I, 248; I, 252; I, 254)

Kopaliny (III, 218)

Kopytówka (II,88)

Korzenna (III, 104)

Kossowa (II, 102)

Kraków - Branice (I, 34)

Kraków - Bronowice Małe (I, 66)

Kraków - Kościelniki (I, 46)

Kraków - Krzesławice (I, 74)

Kraków - Łucznowice (I, 52)

Kraków - Olsza (I, 50)

Kraków - Pleszów (I, 60)

Kraków - Prądnik Biały (I, 38)

Kraków - Prokocim (I, 62)

Kraków - Ruszcza (I, 54)

Kraków - Sidzina (I, 82)

Kraków - Tonie (I, 70)

Kraków - Wadów (I, 57)

Kraków - Wola Justowska (I, 42)

Kraków - Wróblowice (I, 78)

Kryspinów (I, 216)

Krzeszowice (I, 194)

Krzykawka (I, 326)

Krzyszkowice (II, 254)

Krzywaczka (II, 250)

Książ Wielki (I, 264)

Książniczki (I, 162)

Kwiatonowice (III, 168)

Laskowa (III, 18)

Lelowice (I, 360)

Leńcze (II, 148)

Libertów (I, 246)

Libusza (III, 152)

Limanowa (III, 14)

Lipinki (III, 162)

Liplas (II, 332)

Lipnica Dolna (III, 224)

Lipnica Wielka (III, 108)

Lubasz (III, 378)

Lusina (I, 256)

Lusławice (III, 296)

Łazany (II, 336)

Łazy (II, 60)

Łąkta Górna (III, 204)

Łęg Tarnowski (III, 346)

Łęki (II, 36)

Łętowice (III, 344)

Łopuszna (II, 190)

Łososina Dolna (III, 82)

Łososina Górna (III, 22)

Łuczyce (I, 108)

Łyszkowice (I, 374)

Majkowice (I, 338)

Makocice (I, 357)

Maków (I, 291)

Marcinkowice (III, 86)

Marcinkowice (III, 315)

Mędrzechów (III, 376)

Mianocice (I, 274)

Michałowice (I, 158)

Miechów (I, 270)

Mierzeń (II, 272)

Minoga (I, 146)

Młodziejowice (I, 164)

Młoszowa (II, 20)

Modlnica (I, 170)

Mogilany (I, 238)

Morawica (I, 210)

Mordarka (III, 16)

Mszana Dolna (III, 46)

Muszyna (III, 102)

Myślenice (II, 220)

Nadzów (I, 362)

Nawojowa (III, 94)

Nawojowa Góra (I, 199)

Nidek (II, 114)

Niecew (III, 110)

Niedźwiedź (I, 134)

Niegoszowice (I, 188)

Niegowić (II, 316)

Nieprześnia (III, 208)

Nieszków (I, 280)

Nowa Wieś (II, 38)

Nowe Dwory (II, 104)

Nowy Sącz - Gołąbkowice (III, 58)

Nowy Sącz - Załubińcze (III, 50)

Nowy Sącz - Zawada (III, 54)

Nowy Wiśnicz (III, 214)

Ochodza (I, 226)

Okocim Górny (III, 232)

Olesno (III, 368)

Olkusz (I, 320)

Opatkowice (I, 356)

Osiek (II, 31)

Otfinów (III, 364)

Paszkówka (II, 96)

Piekary (I, 218)

Pietrzejowice (I, 102)

Piotrkowice Małe (I, 358)

Pisary (I, 190)

Pławowice (I, 346)

Płaza (II, 26)

Podchybie (II, 140)

Pogwizdów (I, 292)

Polanka Hallera (I, 234)

Polanka Wielka (II, 52)

Popędzyna (III, 270)

Poręba Dzierżna (I, 318)

Poręba Wielka (II, 44)

Poręba Żegoty (II, 28)

Proszówki (III, 222)

Przeginia Narodowa (I, 211)

Przemęczany (I, 376)

Przyborów (III, 248)

Przybradz (II, 94)

Przybysławice (I, 294)

Przyszowa (III, 44)

Przytkowice (II,139)

Raba Niżna (III, 48)

Raba Wyżna (II, 176)

Raciechowice (II, 266)

Radlna (III, 328)

Radłów (III, 362)

Radziszów (I, 236)

Rajsko (II, 40)

Rdzawa (III, 200)

Rokiciny Podhalańskie (II, 182)

Roków (II, 116)

Ropa (III, 164)

Rożnów (III, 78)

Rudawa (I, 204)

Rudno Dolne (I, 369)

Rudze (II, 63)

Rybna (I, 212)

Ryczów (II, 106)

Ryglice (III, 358)

Rzepiennik Biskupi (III, 282)

Rzeplin (I, 150)

Rzędowice (I, 278)

Rzuchowa (III, 326)

Sanka (I, 206)

Siary (III, 154)

Sieborowice (I, 110)

Sieciechowice (I, 144)

Siedlec (I, 193)

Siedliska (III, 145)

Sieniawa (II, 180)

Sieraków (II, 260)

Siercza (II, 352)

Skawina - Korabniki (I, 244)

Skidziń (II, 62)

Skomielna Czarna (II, 232)

Skrzeszowice (I, 122)

Skrzydlna (III, 27)

Słopnice (III, 38)

Słupia (III, 36)

Smardzowice (I, 157)

Sosnowice (II, 105)

Stadniki (II, 286)

Stojowice (II, 240)

Stróża (II, 226)

Stróża (III, 30)

Stróże (III, 292)

Stryszów (II, 142)

Sygneczów (II, 350)

Szalowa (III, 174)

Szczawnica (II, 204)

Szczurowa (III, 260)

Szerzyny (III, 280)

Szymbark (III, 126)

Ściborzyce (I, 305)

Ściejowice (I, 222)

Śledziejowice (II, 344)

Śmiłowice (I, 342)

Świdnik (III, 40)

Święcice (I, 284)

Tarnawa (I, 312)

Tarnów - Różanka (III, 339)

Tarnów - Strusina (III, 336)

Tarnów - Zabłocie (III, 334)

Tęgoborze (III, 69)

Tokarnia (II, 228)

Tomaszkowice (II, 338)

Tomaszowice (I, 174)

Tropiszów (I, 96)

Trzebienice (I, 297)

Trzebinia (II, 18)

Tylmanowa (II, 202)

Tymbark (III, 24)

Tymowa (III, 233)

Uniszowa (III, 356)

Wadowice (II, 82)

Wieliczka (II, 354)

Wielka Wieś (III, 318)

Wielogłowy (III, 60)

Wielopole (III, 63)

Wieruszyce (III, 190)

Wierzbno (I, 379)

Więckowice (I, 184)

Więckowice (III, 322)

Wilków (I, 118)

Witowice Dolne (III, 75)

Włostowice (I, 350)

Wojnicz (III, 312)

Wokowice (III, 246)

Wola Łużańska (III, 172)

Wola Zręczycka (II, 312)

Wróblowice (III, 304)

Wrząsowice (I, 255)

Wysoka (II, 156)

Zabierzów (I, 203)

Zabłędza (III, 357)

Zaborów (III, 254)

Zaborze (II, 59)

Zagórzany (II, 308)

Zagórzany (III, 146)

Zakliczyn (II, 236)

Zakopane-Kuźnice (II, 184)

Zakrzów (II, 136)

Zarogów (I, 302)

Zaryszyn (I, 288)

Zarzyce Wielkie (II, 150)

Zator (II, 12)

Zawada (III, 210)

Zbydniów (III, 196)

Zbylitowska Góra (III, 332)

Zbyszyce (III, 72)

Zdonia (III, 294)

Zebrzydowice (II, 126)

Zembrzyce (II, 161)

Zgłobice (III, 330)

Zubrzyca Górna (II, 208)

Poprawiony (piątek, 23 stycznia 2015 22:27)

 
szukaj
Książka z Dedykacją

Jeśli szukasz oryginalnego, a przy tym niedrogiego prezentu, dla wyjątkowej osoby, chcąc ją w ten sposób wyróżnić i powiedzieć Jej, że jest dla Ciebie w życiu najważniejsza...

 



 

Taka książka będzie tylko jedna na świecie!

Możesz również obok dedykacji zamieścić zdjęcie tej osoby lub swoje.

Zobacz więcej

Lista księgarń i punktów, w których można zapoznać się z naszymi wydawnictwami:

BOCHNIA
HZG, Poniatowskiego 34C, Bochnia

CZĘSTOCHOWA
Antykwarnia - Księgarnia "Niezależna", Kopernika 4, Częstochowa
www.antykwarnia.com.pl
skrytka636@antykwarnia.com.pl
tel. 34 324-94-67
czynna od 8:00 do 20:00


GDAŃSK

Księgarnia Fachowa Ekobis Kamila Bądkowska-Bagińska, Grunwaldzka 223, Gdańsk

GLIWICE
Księgarnia Ossolineum Gliwice Leszek Niemiec, Matejki 2, Gliwice

JEDLICZE
Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Żarnowiec 133, Jedlicze

 

KIELCE
Centrum Książki Wiedza Zdzisława Tracz, Paderewskiego 19/25, Kielce
Firma Księgarska "Andrzej" Nyka Andrzej, Warszawska 6 lok. 1,
Księgarz Sp. J., Sienkiewicza 30, Kielce

KRAKÓW
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Jagiellońska 6, Kraków

LUBLIN
Księgarnia Uniwersytecka Sp. z o. o., pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin

POZNAŃ
Księgarnia PWN Sp. z o.o. ul. Mielżyńskiego 27/29, Poznań

RZESZÓW
Księgarnie NOVA DUO Sp. z o.o., Boya Żeleńskiego 16, Rzeszów
Księgarnia Akademicka LIBRA Sp. z o.o., Jagiellońska 14, Rzeszów

SUWAŁKI
Muzeum Okręgowe w Suwałkach, ul. Kościuszki 81, Suwałki

TORUŃ
Księgarnia Centrum Andrzej Nehring, Chełmińska 4, Toruń
Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu, Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń

WARSZAWA
LOGOS ANTYKWARIAT NAUKOWY, Al. Ujazdowskie 16; Warszawa
AKRYBIA (dawny Czytelnik) ul. Wiejska 14, Warszawa
GŁÓWNA KSIĘGARNIA NAUKOWA IM. B. PRUSA, Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa
Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF Paweł Juzwa, ul.  Jarosława Dąbrowskiego 71, Warszawa
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20, Warszawa
Liber Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 24, Warszawa
Księgarnia Wydawnictwa Arkady, Dobra 28, Warszawa
Księgarnia Poselska, ul. Senacka 1, Warszawa
Księgarnia Akademicka, ul. Koszykowa 55, Warszawa
Księgarnia MDM, ul. Piękna 31/37, Warszawa